कर्णालीमा ह्वाइटवाटर कयाक (Whitewater Kayak)

कर्णालीमा ह्वाइटवाटर कयाक (Whitewater Kayak)

ह्वाइटवाटर कायाकिङ् एउटा खेल हो जसमा द्रुत गतिमा चल्ने सेतो पानीका नदीहरूमा कयाक प्याडलिङ समावेश हुन्छ। यो एक उत्साहजनक र चुनौतीपूर्ण गतिविधि हो जसलाई बल, सीप र अनुभव चाहिन्छ। तिला कर्णालीमा ह्वाइटवाटर कयाक र ह्वाइटवाटर राफ्टिङको ठुलो सम्भावना
देखिंन्छ। ह्वाइटवाटर कयाकहरू अन्य प्रकारका कयाकहरू भन्दा सामान्यतया छोटो र अधिक चालु हुन्छन्। तिनीहरू र्यापिड्स र झरनाहरूको कुनै नराम्रो र अप्रत्याशित पानीहरू ह्यान्डल गर्न डिजाइन गरिएको हो। ह्वाइटवाटर कयाकहरूमा पनि धेरै विशेष सुविधाहरू छन्, जस्तै जांघ कोष्ठकहरू, खुट्टाको प्याडलहरू, र स्प्रे स्कर्ट, जसले प्याडलरलाई नियन्त्रण कायम राख्न र अशान्त पानीमा सुक्खा रहन मद्दत गर्दछ।

ह्वाइटवाटर कायाकिंगलाई र्यापिडहरूको कठिनाईको आधारमा विभिन्न वर्गहरूमा विभाजन गरिएको छ। कक्षा I र II र्यापिडहरू अपेक्षाकृत सजिलो र शुरुआतीहरूका लागि उपयुक्त छन्, जबकि कक्षा III र IV र्यापिडहरू थप चुनौतीपूर्ण छन् र थप उन्नत सीपहरू चाहिन्छ। कक्षा V र्यापिडहरू अत्यन्तै कठिन र खतरनाक हुन्छन्, र उच्च अनुभवी र दक्ष प्याडलरहरूले मात्र प्रयास गर्नुपर्छ।

व्हाइटवाटर कायाकिंग एक रमाइलो र इनामदायी खेल हुन सक्छ, तर यो प्रयास गर्नु अघि उचित सुरक्षा सावधानीहरू लिन र उचित प्रशिक्षण प्राप्त गर्न महत्त्वपूर्ण छ। प्याडलरहरूले पानीमा हुँदा सधैं हेलमेट र पर्सनल फ्लोटेशन डिभाइस (PFD) लगाउनुपर्छ, र सधै सुरक्षा सतर्कता अपनआउनु पर्दछ । कालिकोट र जुम्लाका स्थानीय, क्षेत्रीय, केन्द्रीय र निजी क्षेत्रले ह्वाइटवाटर खेलमा लगानी गरि बिस्वभरका पर्यटक सजिलै गरि भित्रौउन सक्ने
देखिन्छ।

ई. तुलसी शाही

>http://bitly.ws/CeuA

>https://sites.google.com/view/karnalihealthhospital

तपाईको प्रतिक्रिया